Vietcong 1 a 2

O multiplayeru

                                                     System
Multiplayer doznal oproti VC1 několika vylepšení, z nichž prvním je zabudovaný systém získávání hodností hráčů na základě odehrané doby a zkušenností. Další změnou je možnost zapnutí postupného odemykání povolání na serveru na základě dosaženého skóre. Při prvním přihlášení na server má hráč na výběr pouze 2 základní povolání a další se mu odemykají až v průběhu hry v závislosti na jeho herních výsledcích. Server si navíc dosaženou úroveň daného hráče pamatuje i po odpojení v řádu až několika dnů. K dispozici jsou tato povolání - bojovník, ženista, zdravotník, kulometník, voják, radista, odstřelovač a komando.

Každé povolání má ve hře svojí samostatnou funkci, úkol a velmi specifickou výzbroj a výstroj. Bojovník, pěšák, to je taková holka pro všechno, jehož úkolem je tvořit hlavní útočnou sílu. Ženista má k dispozici také výbušné nástrahy a ještě může ostatním rozdávat munici a konečně medik je na tom z hlediska výzbroje nejhůře, ale zase může léčit a to nejen ostatní, ale i sebe.
                                      Mapy:
Internetové verze dem obsahují celkem tři mapy určené pro herní módy Capture the Flag, DeathMatch a Team DeathMatch, jejichž podstatou je to samé co v jiných hrách. Na některých mapach v MP budou k dispozici vozidla. O mapách více
zde.
                                                            Mody:
Už jsem se o nich zmínil v mapách, ale napíšu je i zvlášť. Takže máte k dipozici tyto mody:
* Coop (Cooperative Game)
* Capture the Flag (CTF)
* DeathMatch (DM)
* Team DeathMatch (TDM)
* Assault