Vietcong 1 a 2

Povolania

Při hraní multiplayeru získává hráč v průběhu hry postupně body, které se shromažďují na příslušném herním serveru. Tyto body jsou získávány za různé činnosti, jakými jsou například likvidace protivníka, zajmutí a donesení nepřátelské vlajky, léčení spoluhráčů a likvidace nepřátelských cílů.
Na začátku hry (po připojení na server) má hráč k dispozici pouze 2 povolání: Voják a Ženista. Za získávané body, se však hráči na serveru postupně odemykají další povolání. Dosažené body zůstávají na daném herním serveru uloženy i po několik dní.
Možnost odemykání povolání ve hře může být na daném serveru i vypnuta - v takovém případě jsou všechna povolání k dispozici již od začátku hry.


Popis jednotlivých povolání:

Infantryman / Fighter / Voják - Toto je základní typ pěšáka na obou stranách. Voják má omezený výběr zbraní a může s sebou nést pouze základní vybavení.

Engineer / Sapper / Ženista - Ženista má všechny základní dovednosti jako voják, ale navíc s sebou může nést výbušniny a nástražné pasti. Ženista můľe také zásobovat svůj tým municí, nebo pokládat bedny s muničními zásobami pro ostatní hráče na bojišti.

Medic / Doktor - Doktor má všechny základní dovednosti jako voják, ale navíc je vybaven lékárničkou, takže může ošetřovat své spoluhráče v případě zranění. Doktor může též pokládat bedny s lékařskými zásobami na bojišti, odkud si je pak mohou volně brát ostatní hráči. Tyto protředky však hráče neuzdraví úplně, k tomu je zapotřebí přítomnost samotného doktora.

Machine Gunner / Kulometčík - Kulometčík dokáže svému týmu poskytovat důležitou palebnou podporu. Je také schopen do vhodného terénu na bojišti umís»ovat těžké statické kulomety, které následně mohou obsluhovat i ostatní hráči.

Radioman / Radista - Radista má všechny základní dovednosti jako voják, je však navíc vybaven rádiem, kterým může zavolat buď pro leteckou, nebo dělostřeleckou podporu do míst ve svém dohledu.

Sniper / Odstřelovač - Odstřelovač je vybaven účinnou zbraní s dalekohledem, kterou může efektivně čistit prostor ve svém zorném poli.

Commando - Commando má nejlepší vybavení, může nést více věcí, sprintovat na delší vzdálenost než hráči s jiným povoláním. Nicméně daní za to má commando menší výdrž vůči zásahům nepřítele.


Poznámka: V DM a TDM módech nemá výběr povolání žádný vliv na vlastnosti ani schopnosti hráče. Vybrané povolání ovlivňuje pouze vizuální stránku hráče